Toto téma je velice bolestivé a těžko se mi o něm píše. Muž, který vám vstoupí do života a zasáhne vás takovým způsobem, že se z toho vzpamatováváte několik let, tak takovému vztahu se říká vztah karmický. Přichází nám do života proto, abychom našly svou sebehodnotu, sebeúctu a je to taková závěrečná životní zkouška. Tato zkouška je velmi těžká a obstojí-li v ní žena, stane se neskutečně silnou. Jako motivace pro toto téma vám určitě poslouží kniha Kurandera a nebo Hadí Žena.

Tento muž přichází v těžkých chvílích nebo ve chvílích osamocení a často v situaci, kdy se to úplně nehodí, neboť jste třeba již zadaná, máte rodinu či jste dokonce vdaná. Jako by se vaše duše domluvily, že se sejdou, až vám bude nejhůř. Na jednu stranu vás pozvedne a zasáhne obrovskou láskou a touhou, kterou jste doposud nepoznaly a na druhou stranu vás srazí zpět na kolena.

Tato láska bývá velmi silná, spíše ale než láska bych použila slovo závislost. Když se potkáte, cítíte, jako by se vaše duše už znaly a věřím, že ano. I já jsem to takto cítila. Postupně vstupujete do vztahu, který ale nemůže být naplněn. Vy jste žena prahnoucí po jeho náruči, lásce a pozornosti a on muž, který si s vámi hraje nebo nějakým způsobem nemůže pochopit a není toho schopen, jak se má chovat pravý muž. Jako by zamrzl v emocionálním vývoji. Z nějakých důvodů stále není možné, aby vztah byl naplněn a společné soužití se neustále oddaluje.

Často natahujete ruce jako malé dítko hladové po lásce, které touží obejmout od své milované maminky a chce slyšet krásná slova. Ona ale nemá čas, je neustále zaneprázdněna něčím jiným, je unavená a nechápe co se po ní chce. Vzpomeňte si na své dětství, až se u tohoto partnera zase budete dožadovat pozornosti. Jaké emoce a vzorce se ve vás otevírají? Koho z rodičů vám tento partner připomíná?

Tato láska je opravdu silná a spalující a zdá se, že z ní není úniku. Když jste s ním, tak jste neskutečně šťastná, ale zároveň neskutečně trpíte, protože on vám není schopen dát city, které po něm vyžadujete. Celé tělo se vám svírá, jako by vás někdo uvnitř těla svazoval kazajkou a neustále tahal za provázky, jež slouží účelně na stahování šatů. Tentokrát se ale neoblékáte a nestahují vás do krásy zvenčí, ale svírají vás zevnitř.

Objetí se vám dostává tak málo, polibky šetří, jako by je pořád odkládal na jinou dobu. Na dobu až bude více času, na dobu, až bude vše lepší, až se vše vyřeší a bude klid, až budou lepší podmínky pro život, až bude více peněz a podobné argumenty patřící lidem, kteří si život šetří na budoucí časy. Na časy, kdy nikdy není vhodná doba. Jsou to lidé, kteří odmítají žít přítomností a všechno odkládají. Odkládají život samotný a nedokáží pochopit, že žít se má teď a tady. Přitom jim život utíká mezi prsty.

Neslyší vaše nářky, že na vás nemá čas. Jako by ani neuměl prožívat city, romantiku a užívat si život, vychutnávat si s vámi každičký jeho kousek ve své vlastní dokonalosti. Je to takové neustálé dlouhodobé čekání a doufání. Doufání v něco, co se jednou naplní a ono to pořád nepřichází. Jako by pro vás dva nebyla nikdy vhodná doba. A vy pořád čekáte a čekáte a ono se nic neděje.

Možná je to způsobené tím, že on opravdu nechce tento život s vámi žít, že se bojí vystoupit ze zajetých kolejí a opustit stávající situaci, ve které nyní žije, třeba i s jinou partnerkou a třeba i v nevyhovujících podmínkách. Má strach, že bude muset nést odpovědnost za někoho jiného než je on sám, že bude muset změnit vzorec, na který je momentálně zvyklý. A nebo je to jen jeho pohodlnost. On vás třeba má rád, ale přeci jen zvyk je železná košile a na co by se snažil, když má své pohodlí už jisté.

Jak se říká, kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Nemějte mu to za zlé a pokusme se takovému muži odpustit. Je to velice těžké, vím a nepíši to jen tak. Všechno mám plně odžito a dokážu říci, jak moc těžké to bylo.

Jak ale z takového vztahu ven? Nic se nemá uspěchat. Unáhlené rozchody neslouží ničemu jinému, než tomu, že na tom budete ještě hůře, nežli předtím. Vy si musíte toto odžít a pochopit proč vám tento vztah do života přišel. Postupem času, až z něj budete opravdu chtít vystoupit, začněte pracovat sama na sobě, na svých koníčcích a hledejte a objevujte samu sebe, to co máte doopravdy ráda. Čas, který jste věnovala jemu, postupně ubírejte a věnujte se více a více sobě. Až na to budete připravená, vystupte. Vystupte z tohoto začarovaného kruhu a začněte žít opravdový život.

Velmi důležité je ale zjistit, proč se vám toto děje, koho vám to připomíná, jít do hloubky svých emocí a zpracovat je, odpustit a jít dál. Je jisté, že když toto uděláte, čeká na vás mnohem kvalitnější partner, který bude mít úplně jiné hodnoty než měl tento.

A proto buďme silné ve svých krocích. Stůjme si za sebou a dokažme si, že se umíme postavit takové závislosti. Mějme sami sebe rády a stůjme při sobě. Obejměte svoje vlastní vnitřní dítě a řekněte mu, že jste tu pro něj a už nemusí mít strach. Že jsme krásné a zralé ženy, které si zaslouží něco víc. To něco víc je láska a krásný oboustranný láskyplný vztah.