Někdy se to tak v životě semele a najednou nevíte čí jste a proč tu jste. Přepadne vás panická úzkost a nevíte jak dál. Ocitáte se v příběhu, který vypadá jako by ani nebyl váš a není z něj úniku. Zdá se, že cesta nikam nevede. Po „jenom“ případné představě, že by jste mohli udělat rozhodnutí, které by vám změnilo život, začnete panikařit, svírá se vám žaludek, klepe se vám celé tělo a Vaše já křičí NEMŮŽU, NEZVLÁDNU TO.

Co ale v takové situaci dělat? Žijete například ve vztahu, kde jste se ocitla takzvaně „náhodou“. Prostě to přišlo, jako blesk z čistého nebe a vy najednou nevíte co si v tomto vztahu po letech počít. Proč tu jste a proč se tu necítíte dobře. Ano, i to se stává.

Život nás někam postavil aniž bychom věděli o co jde. Proč tu jsem a co tu vlastně dělám? Čím více jsme se začali zabývat sami sebou, tím více nám bylo úzko. Když přijde krize středního věku, mnoho z nás často sáhne po alkoholu, začne trpět depresemi nebo si najde milence či milenku. 

Ne každý vždy věděl co chce a ne každý měl všechno hned, tak jak si přál. Dlouhou dobu svého žití jsme třeba ani nevěděli co vlastně chceme a tak jsme prostě žili nějaký život. Většinou NĚČÍ život. Jako kdyby jsme si nebyli schopni představit, jak má náš vlastní život vypadat. Podstatné v těchto chvílích je nahlédnout do dětství, zda-li jsme byli dostatečně podporováni, milováni, chváleni nebo motivováni.

Když už se v takovéto situaci ocitneme, je potřeba se naučit vnímat. Vnímat emoce které k nám přicházejí a naučit se s nimi pracovat. Zkrátka stát se velkým pozorovatelem sebe samotných. V těchto chvílích není dobré dělat unáhlená rozhodnutí, ale spíše se snažit dělat malé krůčky. Nikdy se nedívejte na daleký cíl. Vždycky se koukejte na cíl, který je možné splnit. 

Nemůžete-li například odejít ze vztahu, protože vás neustále provází strachy ze samoty, z něčeho nového nebo se prostě bojíte, že situaci nezvládnete po finanční stránce, je nutné nejprve udělat pořádek ve vaší hlavě. Zkrátka nedělejte zásadní rozhodnutí, pokud jste plni strachu. 

Pokud nemohu z nějakého důvodu situaci změnit, postupně se na to začnu připravovat. Pomocí vizualizací si představuji situaci stávající, vnímám pocity, které spolu s touto představou přicházejí. Mohu ji ovlivnit? Mohu změnit sebe a tím i tuto situaci? Poté si představím situaci novou a vnímám pocity nové a pozoruji, jak se cítím zde. 

To, kde jsme, musíme bezpodmínečně přijmout. Tento stav je nutný. Musíme si uvědomit, proč jsme se sem dostali a poučit se z činů minulých. Je nutné odpustit všem a všemu. Pokud často nadáváme na život nebo hledáme viníky v okolí, rozdmýcháváme kolotoč energií, které nám jako bumerang vrací to, čeho se nejvíc bojíme. Zákony vesmírné akce a reakce fungují naprosto spolehlivě. 

Jak si v hlavě udělat pořádek najdete nyní v mém ebooku nazvaný Najdi vnitřní sílu.

Je v něm opravdu velká dávka energie, zaručeně vyzkoušené techniky a propojení s vlastním JÁ.