Žárlivost je jakýsi ukazatel strachu. Důvodů může být hned několik. Strach z opuštění, strach ze samoty nebo podvědomé programy z dětství o kterých dotyčný ani neví. Muž, který má potřebu neustále svou ženu kontrolovat může působit jako absolutní sobec. Je zvyklý si co nejvíce urvat pro sebe aby měl jistotu, že mu „to“ nikdo nesebere. Je pro něj bezpečnější, aby jeho milovaná trávila co nejvíce času doma. Vypadá to, jako by jeho přáním bylo partnerku spíše vlastnit. Je možné, aby se tomu dalo říkat láska?

Může říkat miluji tě, avšak jeho důvěra je na bodu mrazu. Nevěří ani své ženě a možná ani nikomu blízkému ve svém okolí. Nevěří ani sám sobě. V tom je zakopaný pes. V jeho mysli mohou vznikat domněnky, kdy je schopen uvěřit vlastním nesmyslným představám, třeba že jeho partnerka ve skutečnosti není tam, kde mu řekla, že bude. Možná že v dětství nedostával od někoho z rodičů dostatek lásky a vyvinula se u něj potřeba vlastnit a lásku si vynucovat. 

V dobách minulých žily ženy životy spíše v pozadí a plnily přirozenou roli matky a pečovatelky o rodinný krb. Ještě v některých rodinách tento princip funguje a muži jej vyžadují. Je žena povinna vykonávat jenom to co se od ní očekává? Povinnosti a zodpovědnost v rodině by měly být rozděleny všem přibližně stejně. Je nutné přihlédnout k tomu, na co má člověk přirozené nadání.  Vědomý člověk si toto uvědomuje a nepotřebuje manipulovat, vlastnit nebo žárlit.

Všechno by mělo být v rovnováze. Tak i v partnerství by se měli oba vzájemně podporovat a doplňovat. Když bude partner žít v neustálém strachu, kde zase ta partnerka je, proč má 15 minut zpoždění a bude si tvořit v myšlenkách katastrofické scénáře, může se stát, že svou partnerku/partnera dobrovolně pošle do náruče jiného muže/ženy. Protože tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Ti z vás, kteří mají zkušenosti s tím, jak fungují energie, moc dobře vědí, že co vysíláme, to se nám vrací. Podněcuje-li muž energie nedůvěry a žárlivosti, je zaručené, že se mu tato vysílaná energie znásobí a vrátí. 

Co ale dělat, když člověk vám blízký nedokáže a nebo nechce na sobě pracovat? Můžete si vizualizovat představy, jak se zklidňuje a představovat si ho ve světle, v jakém by jste si ho přála mít. I to bude však málo, pokud se on nebude chtít změnit a nebude toho schopen. Co však ale můžete udělat pro sebe v tomto vztahu vy je jednoznačně pohled do sebe samotné. Vy můžete a nebo dokonce musíte změnit sebe. Od toho se odvíjí vaše další budoucnost…..

Jak změnit sebe a pochopit chování ostatních k vám? Techniky nyní najdete v mém ebooku „Najdi vnitřní sílu“ a pokud nejste schopni vidět zrcadlo, které vám dávají pomocí bolestivých lekcí lidé ve vaší blízkosti, jsem tu já a tyto vhledy vám mohu pomoci rozklíčovat…