Život nás někdy přivede do situací, kdy se cítíme osamělí. V těchto chvílích se snažíme rozpoznávat, co že se to kolem nás vlastně děje. Někdo se cítí sám už v dětství, někdo ve vztazích a jiného zase život přivádí do neustále se opakujících koloběhů, které nikdy nekončí.

Chvilky samoty mohou být smutné nebo také velmi zajímavé. Vyslechla jsem za svůj život celkem dost lidských příběhů. Často v nich lidé vyprávěli, jak se samoty bojí. Není v ní úplně příjemně, alespoň ze začátku. Avšak po delší době se může státi návykovou. Spousta z nás to rovnou vzdá a raději zůstává ve vztazích, kde jim není až tak úplně dobře. Ve vztahu, kde se cítí osamoceni. A tak čekají a čekají a vlastně ani neví na co. Co si od toho čekání vlastně slibují? Počkám až život skončí. Nějak to už doklepu. Kdy je vlastně ten správný čas žít? Potom, pak nebo později? Odloženo na dobu neurčitou. Život je tady a teď, to je třeba si uvědomit. Velká rozhodnutí sebou přinášejí velkou zodpovědnost. Také velkou víru. Víru třeba v to, že si konečně začneme plnit všechna naše přání. 

Existují ovšem lidé, kteří se samoty nebojí vůbec a dokonce si ji užívají plnými doušky. Jakoby chtěli dohnat všechno, co za celý svůj život nestihli. Objevují, co neměli příležitost objevit. Někteří se dokonce dobrovolně rozhodnou do partnerství již nikdy nevstoupit. Je to jejich rozhodnutí. Mnohdy nám mohou být velkou inspirací.

V samotě je nám umožněno dostat vhledy, které bychom mohli jindy přehlédnout. Není až tak zlá, jak o ní někteří lidé říkají. Pokud otevřeme oči a přijmeme, že tu prostě momentálně je, můžeme začít objevovat spousty nového. Vznikne nám čas, který máme jen pro sebe. Konečně si můžeme vydechnout a dovolit si vystoupit ze stereotypu běžných rutin. Naše plány jsou jen naše a nikdo nám do toho nemůže mluvit. Jsme tvůrcem vlastní reality. Jen MY.

Když už se v ní ocitnete, dejte si čas na rozmyšlenou. Zkuste jen tak být, vnímejte co k vám přichází a objevujte to, co vás bude činit šťastnými. Objevujte nové druhy sportu nebo krásnou přírodu. Zkuste koníčky, které jste nikdy nezkusily. Zkrátka objevujte. Pokud rozproudíte energie nového, dostanete se mezi jiné lidi, zažijete nové zážitky a přesměrujete svůj život úplně jinam. 

Občas vás mohou přepadat chmury nebo stavy beznaděje. Postupně jich však spolu s novými příležitostmi bude ubývat. Zavřete oči, jak to dělám já spolu s mými klienty. Vyšlete přání a představu, co by jste vlastně chtěli ve svém životě ještě zkusit. Pak už jen vezměte tužku a zapište si do svého kalendáře, kdy se vaše přání může realizovat. Tímto okamžikem totiž začínáte TVOŘIT SVŮJ NOVÝ SVĚT.

Všechny moje techniky k vnitřnímu posunu najdete nyní v ebooku s názvem Najdi vnitřní sílu.